6 przepisów na deser z lodami tradycyjnymi

deser lodowy

Ostatnie lata wyróżniały się długim okresem utrzymującego się ciepła i wysokimi temperaturami. Letnie miesiące okazywały się wyjątkowo upalne, a spragnieni ochłody klienci poszukiwali mrożonych deserów, lodów i napojów. Czym można zaskoczyć ich w tym roku?

Desery z lodów tradycyjnych

Jeśli posiadasz w swoim lokalu maszynę do lodów tradycyjnych, możesz wyczarować dla gości wyjątkowe desery lodowe. Oto kilka propozycji:

  1. Rurki z ciasta francuskiego nadziewane lodami – to nowoczesne wydanie chrupiących rurek, łatwych w wydawaniu jako deser na wynos; doskonałe z lodami truskawkowymi, śmietankowymi i czekoladowymi.
  2. Naleśniki z owocami i lodami – łącząc puszyste naleśniki z różnymi owocami i tradycyjnymi smakami lodów, np. śmietankowych, otrzymasz doskonałą propozycję pożywnego i słodkiego dania dla dzieci.
  3. Rolada lodowa – to czekoladowy biszkopt z masą lodową i owocami – idealny pomysł uzupełnienia kawy zarówno mrożonej, jak i tradycyjnej.
  4. Kulki lodowe w czekoladzie – uformowane niewielkie kulki lodowe, zanurzone w płynnej czekoladzie i zmrożone – zaskoczą wielu miłośników połączenia lodów i czekolady. Kulki można dodatkowo obtoczyć w migdałach, wiórkach kokosowych czy pokruszonych orzechach.
  5. Beza Pavlova z lodami i owocami – tradycyjnie bezę łączy się z kremem mascarpone i owocami, w tym wydaniu jednak warto połączyć ją z niecodziennymi smakami lodów, np. słonym karmelem, arbuzem, kokosem, zielonym jabłkiem czy adwokatem.
  6. Ciasteczka z lodami – kruche lub biszkoptowe ciasteczka, przełożone masą lodową i z dodatkiem musu owocowego to przyjemny, słodki deser do kawy lub po obiedzie.

Wykorzystując masę do lodów tradycyjnych można stworzyć wyjątkowe desery, które zaskoczą starych i przyciągną nowych klientów, a także pozwolą zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki.

Wróć do bloga