Jak działa maszyna do granity i do czego służy?

sorbet arbuzowy

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich Klientów wyjątkowymi mrożonymi deserami i napojami, to granitor będzie świetnym wyborem. Dzięki niemu urozmaicisz i wzbogacisz swoją ofertę o nowe smaki chłodnych, zmrożonych napojów, drinków, koktajlów czy smoothie na bazie owoców, a nawet warzyw.

Zasada działania i obsługa

Jedno-, dwu- lub trzykomorowe zbiorniki granitorów pozwalają na przygotowanie jednocześnie trzech smaków produktu. Działanie i obsługa granitora są bardzo proste. W przezroczystym pojemniku umieszcza się składniki granity, których maksymalną ilość najlepiej sprawdzić w specyfikacji urządzenia. Potem wystarczy ustawić pożądaną temperaturę napoju i…zaczekać, aż mieszadło zbiornika i temperatura zrobią swoje. Zakres regulacji temperatur może wynieść od -5°C do -2°C dla zmrożonych produktów i od +2°C do +8°C dla napojów tylko schładzanych. Możliwa jest także regulacja grubości mieszanego lodu z dodatkami. Każdy z pojemników pracuje oddzielnie, dlatego bez obaw można włączyć tylko jedną komorę lub dla każdej z nich ustawić oddzielne zakresy temperatur.

Do czego przyda Ci się granitor w restauracji/lodziarni?

Granitor to kompaktowe, niewielkie i prawie bezobsługowe urządzenie, które świetnie sprawdzi się nie tylko w lodziarniach, ale także restauracjach, food truckach, barach, na festynach, w cukierniach…w zasadzie wszędzie, gdzie chcesz.

W granitorze możesz wykonać nie tylko klasyczną granitę i sorbety z drobno pokruszonego lodu i owocowych soków, ale z łatwością przygotujesz też owocowy lub mleczny koktajl, shake czy smoothie. Dla fanów dietetycznych rozwiązań znajdzie się mrożony jogurt i fit kremy deserowe. W granitorze przygotujesz także fantastyczne drinki, zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe, które klienci będą uwielbiać zarówno w lecie, jak i w zimie.

Wróć do bloga