Jak wyglądają lody tajskie i jak je zrobić?

tajskie lody

Lody tajskie to wyjątkowy deser, który zdobył serca smakoszy na całym świecie. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko wyjątkowemu smakowi, ale także oryginalnemu sposobowi przygotowania oraz prezentacji. W Polsce również zyskują coraz większe grono fanów, a producenci maszyn do lodów, takich jak AP POLSKA KIECOŃ, umożliwiają ich łatwe i szybkie przygotowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądają lody tajskie i jak je zrobić, ten wpis jest dla Ciebie!

Tajemnica lodów tajskich

Lody tajskie, zwane również lodami rolkowymi czy fryzowanymi, to deser pochodzący z Tajlandii. Ich nazwa nawiązuje do charakterystycznej formy podania – lody te są bowiem serwowane w formie cienkich wałeczków ułożonych jeden obok drugiego. Tajemnica ich smaku tkwi w unikalnym procesie przygotowania. Lody są tworzone na specjalnej płycie mrożącej o temperaturze około -30°C. Składniki deseru są mieszane i rozcierane na tej płycie, a następnie formowane w rolki.

Proces ten nie tylko nadaje im oryginalny kształt, ale także wpływa na konsystencję i smak gotowego produktu. Lody tajskie są bowiem niezwykle kremowe i aksamitne, a zarazem delikatne i lekkie. Ponadto, dzięki szybkiemu mrożeniu, składniki zachowują swoje walory smakowe i odżywcze.

Krok po kroku do lodów tajskich

Aby przygotować lody tajskie, niezbędna jest maszyna do lodów tajskich, która umożliwi właściwe schłodzenie i formowanie deseru. Jej zakup to inwestycja, która z pewnością się opłaci – zwłaszcza jeśli planujesz otworzyć własne miejsce z tym wyjątkowym przysmakiem.

Sam proces przygotowania lodów tajskich jest prosty i szybki. Na początek należy wybrać bazę deseru – może to być klasyczna śmietanka, jogurt czy mleko roślinne. Następnie dodajemy ulubione składniki smakowe, takie jak owoce, czekolada czy syropy. Wszystko razem mieszamy na płycie mrożącej maszyny, aż uzyskamy jednolitą konsystencję. Wówczas przystępujemy do formowania zrolowanego kształtu, który jest znakiem rozpoznawczym tego deseru. Gotowe lody tajskie możemy podać z ulubionymi dodatkami, takimi jak bita śmietana, posypka czy polewa.

Wróć do bloga